do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Komin stalowy czy ceramiczny?
Komin stalowy czy ceramiczny?

Aby komin funkcjonował prawidłowo, musi być przede wszystkim szczelny i musi zapewniać odpowiedni ciąg, który umożliwia skuteczne odprowadzanie produktów spalania, a także – w przypadku kanałów wentylacji grawitacyjnej – dostateczną wymianę powietrza w pomieszczeniach.  Nowoczesnym i bardzo dobrym rozwiązaniem są zarówno kominy ceramiczne, jak i stalowe.

czytaj całość »
Rodzaje nasad kominowych
Rodzaje nasad kominowych

Nasady kominowe mają często ozdobny wygląd, jednak trzeba pamiętać, że nie są one montowane ze względu na funkcję dekoracyjną. Występowanie naturalnego ciągu kominowego jest związane z różnicą temperatur powietrza wewnątrz budynku i na zewnątrz.

czytaj całość »
Komin dostosowany do kotła gazowego
Komin dostosowany do kotła gazowego

Kiedy budujemy nowy dom i decydujemy się na kocioł gazowy, postawienie odpowiedniego komina nie będzie problemem. Kłopotliwa może okazać się jednakże modernizacja instalacji grzewczej w domu postawionym już dawno.

czytaj całość »
7054558
7054558

Zadaniem kominów jest odprowadzanie spalin z palenisk domowych na zewnątrz oraz dostarczenie odpowiedniej ilości tlenu potrzebnej do przeprowadzenia procesu spalania. Warto pamiętać, że tym samym kominem nie można dostarczyć jednocześnie powietrza i odprowadzić spaliny.

czytaj całość »
Rodzaje kominów
Rodzaje kominów

Kominy przeznaczone są do odprowadzania z budynków spalin i zużytego powietrza. Ich działanie oparte jest na ruchu powietrza wynikającego z różnic jego temperatury, a co za tym idzie i gęstości.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl